Silva Ev Yapımı Likör
  
Silva Özyerli
Ev Yapımı Likör
Likör Çeşitlerim
Likör Yazılarım
Karaladıklarım
Basın
Diyorlar ki
Diyorlar ki
Genelde uyumlu bir insan olarak bilinmeme rağmen likör konusundaki tepkilerimde oldukça “nemrut” sayılabilirim. Öncelikle bu konuda çocukluğumdan belleğimde kalan lezzetleri ararım, sonrasında da endüstriyel likörlerin bende nedense metalimsi bir izlenim bırakan lezzetlerinden pek haz etmem. Ev yapımı likörlere gelince, eh, vişnenin ucuz zamanında önüne gelen şekere ve alkole basıyor vişneyi desem, sanırım fazla abartmış sayılmam. O bollukta da elbette çokluk bâki, fakat ya lezzet? Heyhat...

Bütün bu müşkülpesent tavrımın seyri içinde Silva Hanım'ın likörleri, likör konusunda pek bir “snob” karaktere bürünen bendenizi gerçekten sevindirdi. Dikkat edin lütfen; “sevdim” veya “hoşuma gitti” değil, “sevindirdi” diyorum. İradem dışında böyle bir tepki verdim yani ve bu tepkiye yol açan lezzet kadar tepkiyi vermiş olabilmek de beni ziyadesiyle mest etti etti. Neden? Sanırım hem artık var olmadığını sandığınız bir değerin beklemediğiniz bir anda yeniden ortalığa çıkabileceğini, hem de “ümidini kaybetmemek” deyiminin her daim hayatlar içinde var olması gerektiğini hatırlattı bana da, onun için.

Ukalalık etmek istemem ama geçmişte İtalya'nın küçük köylerinde yaşlı İtalyan hanımefendilerin ellerinden aile geleneklerine uygun reçetelerle yapılmış limoncello'lar da içmiş ve “bir likör ancak bu kadar güzel olur!” demişliğim de var. İşte şimdi, o zaman dediklerimi geri alıyor ve “bir likör daha da güzel olabilirmiş” diyorum.

Sevgili Silva Hanım, değil içmeye, koklamaya kıyılamayacak likörleri yudum yudum sindirerek içmeme vesile olup bana bu zenginlik duygusunu yaşattınız ya, daha ne diyeyim ben size?

Hem elinize, hem de doğru meyvenin doğru zamanda temininden başlayarak üretimin her adımında göstermiş olduğunuz titizliğe sağlık olsun!
Silva Özyerli © 2014. Tüm hakları saklıdır.
powered by sinaps iletisim