Silva Ev Yapımı Likör
  
Silva Özyerli
Ev Yapımı Likör
Likör Çeşitlerim
Likör Yazılarım
Karaladıklarım
Basın
Diyorlar ki
Etkinlik
İtalyan Ürünleri Kermesi

"Güneşin sıcaklığını toprağın bereketiyle harmanladığım, anne mirasım, ev yapımı likör geleneğini ve lezzetin siz sevgili dostlarımla buluşturuyorum.

7 Aralık Çarşamba, 10.30 -17.00 saatleri arasında Tepebaşı İtalyan Kültür Derneği'nde buluşalım, tatlaşalım…

Adres: Circolo Roma Casa d'Italia Meşrutiyet Caddesi No:75 Beyoğlu - İstanbul "

Hrant Dink Vakfı'nın düzenlediği "Geçmişin Pratiği: Günümüzde Somut Olmayan Kültürel Miras" Paneli ve "Likör Atölyesi"nden geriye kalanlar…”İtalyan Ürünleri Kermesi

9 Aralık Çarşamba günü İtalyan Kültür Derneği'nde Circolo Roma'nın organize ettiği geleneksel "İtalyan Ürünleri Kermesi"ne katılacağım.

Bu organizasyon vesilesi ile hem yaptığım likörler insanlarla buluşma, 'tat'laşma fırsatı bulacak, hem de etkinliğe katkı adına renk ve lezzet sunacak diye düşünüyorum.

Buyurun gelin, birlikte gerginlikten uzak cıvıl cıvıl, renklerin ve lezzetin doruğunda farklı bir gün geçirelim.

Adres: Circolo Roma Casa d'Italia Meşrutiyet Caddesi No:75 Beyoğlu - İstanbul

Hrant Dink Vakfı ve Houshamadyan ekibi “Anadolu’nun Çokkültürlü Mirasını Ortaya Çıkarmak ve Savunmak” projesi kapsamında Türkiye’deki Gayrimüslim toplumların somut olmayan kültürel mirası üzerine bir dizi panel ve atölye çalışması düzenliyor. Etkinlik, somut olmayan kültürel mirasın tanımlama, belgeleme, analiz ve yorumlama gibi süreçlerine ve günümüz kültürel pratikleriyle ilişkisine odaklanacak.

Etkinlik kapsamında 4 Aralık Cuma 14.00-15.30 arasında gerçekleşecek Kültürel Miras ve Mutfak konulu panelde Kayıp Lezzet ve Yolculuğu başlıklı bir konuşma gerçekleştireceğim. İlgilenen herkesi dinlemeye bekliyorum.

Panelin ardından 16.00-19.00 arasında Likör yapım Atölyesi düzenleyeceğim. Katılım ücretsiz olup, katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. Atölyeye kayıt olmak için: goo.gl/j4E3Gt

29 Kasım Pazar günü Taksim Hilton Hotel'de International Women Of İstanbul'un organize ettiği geleneksel "CHRISTMAS CHARITY FESTIVAL"e katılacağım.

Bu organizasyon vesilesi ile hem yaptığım likörler insanlarla buluşma, 'tat'laşma fırsatı bulacak, hem de etkinliğe katkı adına renk ve lezzet sunacak diye düşünüyorum.

Buyurun gelin. Gerginlikten uzak cıvıl cıvıl, renklerin ve lezzetin doruğunda farklı bir Pazar günü geçirelim birlikte.

Bodrum buluşmasından geriye kalanlar...Bodrum Kadın Dayanışma Derneği'nin davetlisi olarak 02.03.2015 Pazartesi günü, saat 14.00 Bodrum Gambilya Restaurant'ta Bodrumlu kadın arkadaşlarla buluşuyor, 'Diyarbakır Ermeni kültürü, kent yaşamı ve gelenekleri' konulu bir söyleşi, sohbet ile birlikte Diyarbakırlı büyüklerimden devraldığım, zaman içinde geliştirerek büyüttüğüm ev yapımı likörün sunum ve tadımını yapacağız.

Tüm dost ve arkadaşları bekliyorum.
Hayata renk katan güzellikleri gelin birlikte çoğaltalım.İtalyan Kültür Derneği Portobello etkinliğinde dostlarla bir araya geldik, özlem giderdik. Başta Bodrum'dan gelen Açık Radyo programcılarından sevgili Ahmet Iğdırligil ve onca yoğunluğuna rağmen liköre ve sohbete zaman ayıran Vedat Ozan bey ile hem özlem giderdik hem de yeni yılın huzur ve güzellik getirmesi adına kadeh kaldırdık. Yine Sofra Dergisi yazarı Ayfer Tuzcu Ünsal ve adını sayamadığım dostlarla birlikte hoşça vakit geçirdik.

Keyifadami.net yazdı: http://keyifadami.net/post/104833759281/portobello

Ardından Aralık ayının son haftasını Ayhan Şahenk Vakfı'nın düzenlediği geleneksel yılbaşı kermesine katılarak hem çocukların eğitimine katkıda bulunduk hem de sevgili dostlarla birlikte olduk.

Sevgili Dostlar,

İtalyan Kültür Derneği'nin her yıl düzenlediği Geleneksel İtalyan Kermesi "PORTOBELLO" bu yıl 10 Aralık Çarşamba günü 10.30 - 16.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Ben, bu özel etkinliğe aile büyüklerimden öğrendiğim, geleneksel yöntemlerle ürettiğim tamamen doğal "EV YAPIMI LİKÖR" çeşitlerimle katılacağım. Her sene olduğu gibi bu sene de etkinliğe renk, nostalji ve lezzet adına katkı sunmaya çalışacağım.

Tüm dost ve arkadaşlarımı bu etkinlikte buluşmaya davet ediyorum. Gelin; geçmişte bıraktığımız güzellikleri, birlikteliği, lezzeti, rayihayı ve doğanın bize sunduğu her şeyi birlikte tadalım, paylaşalım, çoğalalım.

Adres: Meşrutiyet Caddesi No 75 Tepebaşı
Tel: 212 2441759

Silva Özyerli © 2014. Tüm hakları saklıdır.
powered by sinaps iletisim